Что такое биометрический загранпаспорт Украины?

Блог

Сучасні українці все стрімкіше змінюють звичайні закордонні паспорти на біометричні, а ті, хто оформляє такий документ вперше, відразу віддає перевагу біометричного аналогу з мікрочіпом. Сьогодні відома громадян України про біометричний документі не такі вже й багаті, тому шахраям відкривається широке поле для діяльності. Щоб уникнути неприємних ситуацій, краще заздалегідь дізнатися, як повинен виглядати документ нового зразка, так він необхідний, і чому подорожувати з ним зручніше. Відповіді на ці питання ми постараємося дати в цій статті.
Біометричний закордонний паспорт України представлений у вигляді паспорта громадянина України, що дозволяє йому подорожувати за кордон, але в цьому документі є спеціальна мікросхема, заснована на бездротових технологіях. У пам’яті такої смарт-карти міститися дані про користувача, що регламентуються ICAO (Міжнародною організацією цивільної авіації). Це можуть бути відомості про райдужці ока, відбитки пальців, фотографія.
За зовнішнім виглядом документа можна легко визначити, біометричний він чи ні – обкладинка буде позначена спеціальним міжнародним маркером.

Поява необхідності оформляти біометричні паспорти обумовлено підготовкою нашої країни до безвізового режиму, тобто наявність даного документа є основною умовою лібералізації візового режиму для України та вільного подорожі по країнах Шенгенської зони. Чим же ЄС не влаштовують закордонні паспорти старого зразки? Перш за все, вони менш інформативні і безпечні.
Біометричні аналоги крім стандартної інформації містять дані, що дозволяють ідентифікувати особу з максимальною вірогідністю – унікальний тембр голосу, будова райдужної оболонки ока, відбитки пальців і т. Д. Всі ці відомості зберігаються на зашита в документі мікрочіпі. Також аналог нового зразка більш безпечний, оскільки максимально захищений від підробки, тоді як в паспорті старого зразка шахраєві досить було просто замінити фотографію.
В оновленому закордонному паспорті біометричного формату на десять сторінок більше, тому в нього можна поставити більше штампів, і міняти його доведеться нескоро.

Katrinka biometricheskii zagranpasport ukrainiЯк виглядає біометричний закордонний паспорт в Україні?

Кабінетом міністрів був затверджений зразок біометричного закордонного паспорта України , і активне оформлення документа нового формату почалося ще в 2015 році. Зовні це як і раніше книжка, але сторінок вже більше – 32. Електронна смарт-карта є ключовою відмінністю, а значок на обкладинці свідчить про її наявність. Біометричний закордонний паспорт, фото якого представлено нижче, містить саме таку позначку.

Відмінність біометричного закордонного паспорта від звичайного

Щоб не стати жертвою шахраїв, варто також знати, чим відрізняється біометричний закордонний паспорт від звичайного , оскільки для недосвідченого людини зовні вони майже однакові. Багато хто вважав, що нові паспорти будуть пластиковими, але формат залишився колишнім – компактна книжка з синьою обкладинкою, але вже на 32 сторінки. Відмітки про перетин кордону або про оформлення візи будуть проставлятися там же. Відрізнити звичайний паспорт від біометричного можна також по золотистій позначці на обкладинці.
Відсутність мікрочіпа – то, чим відрізняється закордонний паспорт від біометричного, Оформленого за новими стандартами. Мікрочіп крім стандартних відомостей про власника зберігає також біометричну інформацію – оцифрований підпис, оцифроване зображення обличчя, відбитки вказівних пальців і т. Д. Сама інформація буде закрита і якщо щодо вашої особистості у прикордонника виникнуть питання, він змушений буде запросити спеціальний віртуальний ключ, подавши відповідний запит в Україну.

Плюси і мінуси біометричного закордонного паспорта 

Незважаючи на масове божевілля українців терміново оформити документ з мікрочіпом, деякі громадяни все ще сумніваються. Щоб прийняти остаточне рішення буде корисно дізнатися про плюси і мінуси документа нового формату.
Переваги біометричного паспорта:

 • більше сторінок – більше місця для нових штампів;
 • термін використання – 10 років (для дітей до 16 років – 4 роки);
 • підробити набагато складніше;
 • в разі втрати інша людина не зможе ним скористатися (зловмисники);
 • автоматизоване зчитування сторінок дозволило прискорити перетин кордону;
 • суб’єктивний фактор оцінки вашої особистості відсутній;
 • пересуватися по шенгенській зоні можна без обмежень і без оформлення візи.

Недоліки біометричного паспорта:

 • чіп легко пошкодити при необережному поводженні з документом;
 • вартість оформлення вище;
 • відомості про власника доступні до відстеження в будь-якій точці світу;
 • вразливість власника в разі злому особистої інформації;
 • великий ажіотаж може призвести до затримок при оформленні.

Останній недолік стосується лише самостійного оформлення і щоб його уникнути варто скористатися послугами туристичної фірми Посейдон Тур. Ретельно проаналізувавши подану тут інформацію, ми зробили висновок, що біометричні закордонні паспорти більш ефективні, з ними зручніше і легше подорожувати. У плані вартості вони дорожче, але ця сума не надто висока і повністю себе виправдовує.
Пропонуємо зв’язатися з нашими фахівцями для уточнення питань, якщо такі у вас виникли, і подачі заявки на швидке оформлення закордонного паспорта нового зразка. Ви отримаєте документ в максимально короткі терміни, при цьому участь з вашого боку буде мінімальним.

З нами все швидко і просто!

Оцініть статтю
Поділитися з друзями
Посейдон тур Дніпро